Стихійна торгівля – небезпека для здоров’я

Вчора, 2 серпня, голова райдержадміністрації Степан Буняк  провів оперативну нараду щодо недопущення розгортання стихійної торгівлі продовольчими товарами у спекотні дні в несанкціонованих для цього місцях.

Повідомляє сайт МОСТИСЬКА СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.

Зазначено, що несанкціонована торгівля з недотриманням санітарно-гігієнічних вимог щодо збуту продовольчих товарів, зокрема, у спекотні літні дні, продажу продукції без сертифікатів якості  веде до порушень вимог Законів України з питань захисту прав споживачів, санітарно-епідеміологічних вимог, податкового законодавства, охорони праці та інших нормативних документів. Результатом створення стихійних ринків є погіршення санітарно-епідеміологічного стану на прилеглих до ринку  територіях. Невпорядкованість торгівлі призводить до зниження рівня якості торгівельного обслуговування населення, ринкова торгівля набуває нецивілізованих форм, а купівля товарів в місцях несанкціонованої торгівлі може нести загрозу життю та здоров’ю споживачів.

За підсумками наради, доручено міським радам,  контролюючим службам систематично проводити  рейдові перевірки щодо виявлення порушень вимог, норм  і правил  у веденні ринкової торгівлі та вжити заходів щодо недопущення розгортання стихійної торгівлі в несанкціонованих для цього місцях.